PDA

View Full Version : Nu mai trage motorul bine,tremura 320 e 36

edwardmihail
06-07-2011, 23:00
va salut,detin de ceva vreme un e36 320i coupe,mam bucurat foarte mult cand am reusit sa il achizitionez,mergea frumos,urca foarte repede in ture,fiind foarte entuziasmat de masina am facut si drumuri in afara oraselor,dar la ultimul drum pe autostrada de la Costanta-Braila masinuta mea nu mai tragea,tremura usor maneta de viteze la stationare,se aude un zgomot ciudat de la motor,dar nu stiu de unde si ce are,nu miroase a ulei ars si nici a benzina,urca greu in ture si am observat ca paleta de la ventilator are o bucata lipsa,radiatorul nu e crapat,nu curge,curelele nu sunt roase,ulei are la nivel bun,antigelul e la nivel bun si nu are urme de rugina in el,sa fie un suport motor stricat-slabit de tremura maneta de viteze si se aude ca un motor in 4 cilindri?am desfacut debitmetrul si nu moare motorul sta la aceeasi turatie,va rog un sfat sau o idee,ce ar trebui sa i fac sa mearga din nou ca inainte.
.-nu mi am batut joc de ea cu drifturi sau burn out uri,nu am urcat nici o data in mai mult de 5000-5500 rpm cu ea si tragea super,multumesc

simon2strange
12-07-2011, 08:28
Ce zgomot se aude de la motor?Daca se aude un tiuit(fasait) poate sa fie supapa de la vacum.

ALex87
12-07-2011, 09:21
Ce tip de motor ai?
dc spui ca suna a 4 cilindri? merge doar in 4? verifica bujiile.