PDA

View Full Version : Martor bord seria 1 (ajutor)

xmx26
23-07-2010, 22:02
Am avut un accident minor,au fost afectate (far stanga ,bara).am dus masina la Bavaria Otopeni unde mi-au facut-o...cand am scos masina di service dupa 60 km mi-au aparut la bord urmatorii martori pe balben : volan cu semnul ! ; frana de mana ; dsc ; si cauciuc dezumflat !Am dus masina din nou la Bavaria si dupa 4h mi-au spus ca nu e de la soft...cauza fiind de la geometrie....am facut-o 200ron si am plecat....dupa 120 km mi-au aparut din nou !!!!si nu stiu ce sa fac!!!a mai patit cineva asa ceva?astept un sfat va rog!

oSerX
24-07-2010, 22:16
Am patit asa ceva asta iarna la seria 1 ... dar parcasem seara pe zapada. Dupa ce s'a incalzit si'a revenit ... am inteles ca dupa umblarea pe la directie se reprogrameaza pana si modulul DSC, ... ei ti'au refacut calibrarea asta ??

xmx26
26-07-2010, 12:39
Am patit asa ceva asta iarna la seria 1 ... dar parcasem seara pe zapada. Dupa ce s'a incalzit si'a revenit ... am inteles ca dupa umblarea pe la directie se reprogrameaza pana si modulul DSC, ... ei ti'au refacut calibrarea asta ??

da...la ei am fcut tot...:(!am vb si ma mai duc miercuri...cica ar fi un senzor de volan...o sa vad ce ma zic