PDA

View Full Version : bluetooth

cipri75
16-01-2007, 21:24
Stie cineva cum se monteazā un sistem bluetooth pt. celular pe un bmw e46 ? :help: ... ca sā pot folosi si eu comenzile de pe volan. Nu vreau hands-free-uri cu cabluri :thumbdown

3xpert
17-01-2007, 03:31
daca vrei poti sa cauti undeva pe la dezmembrari te ajunge vreo 300 in germania,nu stiu cat e in italia.nou peste 1000.

cipri75
17-01-2007, 21:25
Merįi, dar tot nu pricep, ce trebuie sā caut, mai exact ? E o chestie care se instaleazā unde ? E un receptor bluetooth care se activeazā (si-ti activeazā telefonul) cand intri ėn masinā ? Se leagā la casetofon si la comenzile de pe volan ? Trebuie sā fie si un microfon pe undeva, nu ? :confused:

dddragosss
04-02-2007, 11:43
modulul e in spate. e mai mare decat tunner-ul tv. apoi ai firele ptr microfon, conexiunea la sist audio ca sa-ti taie radio cand te suna cineva. Plus ca trebuie activat in meniul de bord "Telephone" (nu stiu daca se activeaza automat cand ai conectat modulul). Pe volan ai buton comutat radio/tel - si cand pui pe mod "telefon" poti naviga in numerel din agenda direct pe afisajul de sub acele de la bord (nu stiu cum ii zice).

POti sa legi 4-5 telefoane. Dar la un moment dat numai unul e activ. Adica daca legi tel1 si tel2 (el le prioritizeaza dupa ordinea in care le-ai imperecheat cu masina) si sa zicem ca tel1 e prioritar, daca te suna cineva pe tel2 - nu o sa intre in BT de la masina; doar tel1 va intra. Inchizi tel1 (BT de pe el), si tel2 se leaga la BT masina.

Microfonul e undeva in cupola, in dreptul oglinzii.

cipri75
04-02-2007, 11:52
Salut! Merįi, am gāsit pe net "BMW Bluetooth Hands-Free Kit ".
De fapt, am gāsit instructiunile de instalare, da' nu am mai cāutat modulul sā-l cumpār, pt cā am auzit cā e cam scump... :crybaby: