PDA

View Full Version : Audio car sistem

MARIORAR
14-06-2010, 11:07
Am achizitionat de curand o statie si niste boxe,plus woofer
Vreau sa le montez pe un e39 si nu am nici o schema electrica;
Are cineva idee cum as putea sa fac?
Am GPS 16;9,deci exclus scoaterea acestuia din bord!
Cum si de unde fac legaturile?
Multumesc anticipat!

maxmartinez
14-06-2010, 11:21
Am achizitionat de curand o statie si niste boxe,plus woofer
Vreau sa le montez pe un e39 si nu am nici o schema electrica;
Are cineva idee cum as putea sa fac?
Am GPS 16;9,deci exclus scoaterea acestuia din bord!
Cum si de unde fac legaturile?
Multumesc anticipat!

boxele nu le pui in locul celor deja existente? ma gandesc ca ptr alea nu ti mai trebuie iesiri...iti trebuie din cd ptr statia din spate, semnalul, plus plusul de la baterie si masa pe masina in portbagaj, plus un condensator pe plus la firul de la baterie, ca sa nu ti manance prea mult curent...dar nu stiu cum e cum gpsu ala, ce iesiri are etc..

MARIORAR
14-06-2010, 11:22
Am absolut toate cablurile si sculele,mai putin o schema care sa-mi spuna cum sa fac!
Nimeni,nimik?

MARIORAR
14-06-2010, 11:45
boxele nu le pui in locul celor deja existente? ma gandesc ca ptr alea nu ti mai trebuie iesiri...iti trebuie din cd ptr statia din spate, semnalul, plus plusul de la baterie si masa pe masina in portbagaj, plus un condensator pe plus la firul de la baterie, ca sa nu ti manance prea mult curent...dar nu stiu cum e cum gpsu ala, ce iesiri are etc..

Acuma am vazut!
Da,boxele se inlocuiesc,totul e ok,am staie,woofer,dar nu stiu unde sa le leg;
Cat despre gps-ul ala,nu se poate vedea nici un fel de legatura,mufe,etc!
Asta caut!

soft_Cris
23-08-2010, 08:59
pentru amplificator nu ai semnal rca, deci trebuie sa pui un high-low converter care se ia de la boxele din spate. sau poti sa le iei de la amplificatoru masini care este in spate pe stanga (paralel cu bateria) ai un tutorial pe youtube.
http://www.youtube.com/watch?v=ds25ZTMGqsA