PDA

View Full Version : Totul pentru nevasta

X3V6
26-04-2010, 23:09
X3V6 Stiu, salutu e cuvintu multora care incep sa vb sau sa scrie. Eu posesor a unui bmw X3 as avea nevoie de putin ajutor (sper sa-l obtin).As dori sa-mi schimb cutia de viteze manuala cu una automata (pentru sotie) sa o poata conduce si eaaaaaaaaaaaa. Intrebarea ar cam fi : recomandati tot ce se poate despre cum sa fac, diferente,de la ce masini se potrivesc etc......BMW X3 3.0L SPORT LIGNE FULL 2004:confused:

MARIORAR
27-04-2010, 19:22
X3V6 Stiu, salutu e cuvintu multora care incep sa vb sau sa scrie. Eu posesor a unui bmw X3 as avea nevoie de putin ajutor (sper sa-l obtin).As dori sa-mi schimb cutia de viteze manuala cu una automata (pentru sotie) sa o poata conduce si eaaaaaaaaaaaa. Intrebarea ar cam fi : recomandati tot ce se poate despre cum sa fac, diferente,de la ce masini se potrivesc etc......BMW X3 3.0L SPORT LIGNE FULL 2004:confused:

Sa sti ca facand o 'vizita' pe la cei de la BMW,am pus problema ta!
In fine,am discutat cu unul de la birou,habar n-am cate cunostinte are despre masini;dar a zis ca operatiunea in caz necesita foarte multe modificari;cica deja e 'altceva';fa o vizita si tu acolo,eventual sa vezi ce oferta iti fac,dar nu te astepta la sume mici;(kit de ambreiaj,diferential,plus volanta,si inca destule...)
in fine,daca tipul se stie,toata afacerea costa undeva la 3k!
Poate ca cineva de pe forum stie mai bine,eventual ceva preturi in Ro;
Oricum,parerea mea sincera e ca nu merita...dar tu platesti!:laugh:
Bafta!

cefi
27-04-2010, 19:34
O asemenea complicatie nu se merita.E foarte costisitoare.Daca tii mortis sa ai cutie automata,mai bine incerci un schimb cu un alt X3 echipat cu cutie automata.

X3V6
29-04-2010, 19:48
[Quote = cefi; 59107] O asemenea complicatie Nu se merita.E Foarte costisitoare.Daca tii mortis sa ai cutie automata, MAI Bine incerci ALT Cu Schimb ONU ONU X3 Cu echipat cutie automata [/. QUOTE]

X3V6
29-04-2010, 19:54
mersi MARIORAR si CEFI, deocamdata doar voi ati adaugat cate ceva despre parerea mea, va multumesc :rockon:

MARIORAR
03-05-2010, 10:02
As incerca o 'evaluare' la cei de la BMW,apoi eventual as cumpara (schimba) una de la ei,cu cutie automata!
Chiar daca nu-ti dau pretul pe care il ceri tu pe ea,macar nu stai prin targuri sau ziare cu ea de vanzare;in plus ai pana la 15% pentru urmatoarea;
Ca sa nu mai zic,k poti sa cumperi una SH de la garajele lor pt o diferenta care e mai mica decat ar necesita un 'transplant' de cutie pe care vrei sa-l faci,etc!
(...cand n-are romanul ce face...isi cauta:laugh::laugh::laugh:)
Bafta!