PDA

View Full Version : BMW 525 TDS mosnegutz... revigorat persoanal

cristianauto
26-03-2010, 23:32
salutam ... sunt nou pe aici si nici nu prea cunosc prea multe cu netul asta :wallbash:
am cumparat acu 6 luni un seria 5 2,5 din 97 ... am incercat sa il iau cel mai dotat .. piele neagra, computer, + multe alte chestii...

am pus
- bara fata de m;
- proiectoare cu xenoane clare;
- faruri hella originale + angel eyes + xenon ;
- triple clare , eleron luneta, eleron geam spate, folie omologata;
- jante pe 17 cu gume dunlop p9000 255/45/17

masina a fost vopsita anul trecut dar nu am fost multumit ca nu era la cuptor. am 4 zile de cand lucrez la masina o matuiesc, am astupat locurile de pe capota fata spate cu emblemele... si vreau sa o vopsesc negru perlat combinat cu visiniu metalizat ( capota,plafonul, capota spate) oare e buna combinatia :-??

mai as avea nevoie de ceva sfaturi ... ce sa fac sa imi pun suspensie sport :-?? sau nu merita ....
am nevoie de toate 4 amortizoare ca sunt slabe;
as dori sa cumpar niste gume in V 255/45/17 poate are cineva sa pun pe spate ca nu stiu ce se tot rod de asfalt ...

daca ma mai ajuta cineva cu niste sfaturi in legutara cu masina ce i-as mai putea face la exterior ... sau cu o idee la vopsit pana miercuri ce o duc la cuptor .... inca nu sunt lamurit ... :confused::confused:

stie cineva cine are o bara spate de m ... si second nu e problema cu 2 difuzoare pentru esapament dublu ....

cristianauto
26-03-2010, 23:34
:confused:

cefi
26-03-2010, 23:54
Masina arata foarte bine.Mai putin volanul,care nu e pe gustul meu:p
Asteptam si poze actualizate.
Suspensii sport...eu personal zic ca nu merita,la ce drumuri avem.
Cauciucurile,daca se uzeaza neuniform,inseamna ca vei face o vizita la reglat directia,si unghiurile de fuga la toate rotile.
Bafta in continuare!

cristianauto
26-03-2010, 23:59
maine fac niste poze sa vedeti cum arata :P dezechipat ... acu momentan lucrez la exterior ...
- cer si eu o parere in leg cu vopsirea capotei ... o vopsesc toata visiniu metalizat sau doar pe mijloc :-??

cefi
27-03-2010, 00:08
Toata,daca tot e sa o vopsesti in doua culori :p

cristianauto
27-03-2010, 00:11
merge negru cu visiniu??? negru partea inferioara a masinii trebe sa fie :thumbup: astealalte elemente m-am gandit la visiniu ... rosu nu cred ca merge e prea tzipator...

mada_13
27-03-2010, 15:52
Sincer eu as lasa masina asa, neagra toata, mie imi place mai mult asa.
Dar daca tu tii neaparat sa o faci in 2 culori, negru cu visiniu merge.Asteptam mai multe poze, sa vedem ce ai mai hotarat, si ce ai mai facut la masina:).
Referitor la capota, daca tot vrei sa vopsesti, fa-o toata.nu doar pe jumate, toata capota.

makaveli
27-03-2010, 18:36
salutam ... sunt nou pe aici si nici nu prea cunosc prea multe cu netul asta :wallbash:
am cumparat acu 6 luni un seria 5 2,5 din 97 ... am incercat sa il iau cel mai dotat .. piele neagra, computer, + multe alte chestii...

am pus
- bara fata de m;
- proiectoare cu xenoane clare;
- faruri hella originale + angel eyes + xenon ;
- triple clare , eleron luneta, eleron geam spate, folie omologata;
- jante pe 17 cu gume dunlop p9000 255/45/17

masina a fost vopsita anul trecut dar nu am fost multumit ca nu era la cuptor. am 4 zile de cand lucrez la masina o matuiesc, am astupat locurile de pe capota fata spate cu emblemele... si vreau sa o vopsesc negru perlat combinat cu visiniu metalizat ( capota,plafonul, capota spate) oare e buna combinatia :-??

mai as avea nevoie de ceva sfaturi ... ce sa fac sa imi pun suspensie sport :-?? sau nu merita ....
am nevoie de toate 4 amortizoare ca sunt slabe;
as dori sa cumpar niste gume in V 255/45/17 poate are cineva sa pun pe spate ca nu stiu ce se tot rod de asfalt ...

daca ma mai ajuta cineva cu niste sfaturi in legutara cu masina ce i-as mai putea face la exterior ... sau cu o idee la vopsit pana miercuri ce o duc la cuptor .... inca nu sunt lamurit ... :confused::confused:

stie cineva cine are o bara spate de m ... si second nu e problema cu 2 difuzoare pentru esapament dublu ....

Frumoasa masina, vopseste toata capota daca chiar vrei.
Cat te-a costat sa pui proiectoare cu xenon?

cristianauto
06-04-2010, 12:25
i-am dat visiniu metalizat capota, cupola , si capota spate, i-am pus si bandouri model 2001 vopsite la culoare, astupate siglele capota fata spate cu bmw, ornament nichelat model 2003 editie limitata...

:rolleye::rolleye:

cristianauto
06-04-2010, 12:44
Vreau sa va zic ca se poate face treaba si cu un buget limitat .... cine are cateva scule , il ajunge un pret bunisor modificarile masinii... vopsit, schimbat una alta...

daca stie cineva o bara de spate m cu dubla iesire la evacuare sa ma anunte ca sunt interesat ...

mada_13
06-04-2010, 12:58
Masina a iesit f bine, dar eu tot nu o vopseam:P, o lasam neagra.
Oricum frumoasa.
Scapa de carligu ala, ca nu da bine:)

cristianauto
06-04-2010, 13:09
da dar bara e taiata acolo unde vine carligul si daca il dau jos e urata ...:nono:

Dorel21
31-10-2010, 23:28
deci daca o vopseai din nou neagra toata ar fi arattattt mortal, parerea mea desigur.:d

strees
02-11-2010, 07:40
si mie imi placea mai mult neagra si cu embleme,nu zic ca este urata asa!
Ar fi aratat mai bine si fara emblema aia de M5...zic eu!
La interior ar fi mers niste colant pe trimuri si volan sport in 3 spite!

ms99ass
18-11-2010, 21:20
imi place ca ai lucrat serios la ea! in privinta culorilor, e un e39 unic:d

sfat: da-i jos husa de pe volan ca nu arata bine. daca e uzata pielea cel mai simplu ar fi sa o retapitezi.

jantele desi sunt foarte rare sunt mai mult pt e36. un style 48 sau 65 ar fi mai potrivite pt un e39. succes in continuare cu modificarile!:thumbup:

Danyrho
20-02-2011, 19:02
poate niste distantiere usoare de 15/20 mm daca iti permite suspensia,eu as pune,fiecare dupa gusturi,in rest,nota 11 !:thumbup:

EVO325i
25-02-2011, 20:12
pasiunea asta pt masini..mai noi..mai vechi vad ca o are foarte multa lume..dupa parerea mea masina a iesit super oke..sincer mie nu imi place combinatie de culori dar din poze pare sa fi lucrat ok la ea!

masinuta plange dupa niste jentii cu buza..niste bbs uri....o suspensie sport si e tzipla masinuta..

oricum iti doresc bafta cu ea..sa ai parte de ea..

numai bine te salut!:thumbup:

Dorel21
12-03-2011, 08:24
Sa stapanesti sanatos 2.5-ul.Merg pe ideea care au spus-o si ceilalti colegi ai mei si anume ca era mai frumoasa negru total.In legatura cu, te sfatuiesc sa o lesi deoparte ca ai timp de ea si sa iti completezi pachetul ///M ca plan de viitor, sa scoti carligul spate, sa achizitionezi un volan de E39 M5 cu comenzi si nu in ultimul rand sa mergi pe un set de jante ca ce ai momentan nu se leaga de nici un fel cu seria 5-ul.Mergi pe OEM style si masina ta vi fi numai de laudat.Am sa pun cateva poze daca nu te supara in ce priveste ext unui seria 5:

ai pus niste e39-uri acilea de ma doare inima:d

ratcatalin16
12-03-2011, 09:07
ai pus niste e39-uri acilea de ma doare inima:d

:laugh:...lasa ca nici cu al tau nu mi-ar fi rusine,ar fi un exemplu bun de urmat!:p