PDA

View Full Version : woofer e36

andos
15-03-2010, 22:23
as vrea sa-mi instalez un subwoofer pe un e36 touring si m-ar interesa cum pot ascunde si eu cablurile ce ies din mp3.pe unde as putea sa le ascund pana sa ajung la prag sa zicem ca de acolo ma descurc?ms

Skorpion
15-03-2010, 23:34
nu ar trebuii sa fie asa greu,eu le-am mascat(la e46) foarte usor sub plasticele de sub volan,am coborat sub mocheta de dedesuptul pedalelor si le-am indreptat catre pragul stang firesc.ce ti-ar putea da mai multe probleme ar fi mufele RCA si conexiunile din spatele playerului...eu am fost nevoit sa tai un plastic,dar in cele din urma am reusit si acum...suuuna:rockon:

Dr34m3R
20-03-2010, 11:27
as vrea sa-mi instalez un subwoofer pe un e36 touring si m-ar interesa cum pot ascunde si eu cablurile ce ies din mp3.pe unde as putea sa le ascund pana sa ajung la prag sa zicem ca de acolo ma descurc?ms

eu mi'am montat zilele trecute subwoofer
vezi k sub torpedou ai un capac... scoate'l p'ala si poti sa scoti firele de la mp3 pe acolo. de acolo il bagi pe sub mocheta... si apoi in prag...
in spate cred ca te descurci
succes :p

andos
20-03-2010, 12:19
gata l-am rezolvat si pe asta.suna bine.a fost ceva chinuiala dar a iesit pana la urma.va multumesc de sfaturi:)

Dr34m3R
20-03-2010, 14:09
ce subwoofer ai? putere... firma...
si ce boxe ai pe masina?

andos
20-03-2010, 14:14
boxele sunt cele de pe masina originale.subwooferul este unul no name nici firma nu o stiu 150w rms cu amplificator incorporat.sunt foarte multumist cum se aude mai ales ca e touring masinutza.subwooferul e relativ micutz ca dimensiune dar duce

Dr34m3R
20-03-2010, 14:19
nu stiu la touring cum este... ai boxe doar pe fata? sau cum...
eu am la fel boxele originale dar doar pe fata... si mi'am pus un magnat de 500W si... tre sa'l tin cam la minim ca altfel nu mai aud boxele :))

andos
20-03-2010, 14:22
pai am asa: pe fata 2 tweetere plus alte 2 boxe si in spate bagate in plafoniera sus inca 2 boxe.

Dr34m3R
20-03-2010, 14:26
eu nu am dekt cele 2 boxe de la picioare.. si tweeterele din portiere :blush:
si nici nu stiu ce dimensiuni au boxele pe spate .. ca as fi cumparat niste boxe, nu neaparat originale.. dar care sa imi incapa fara modificari :)
eh.. mai astept sa treaca sarbatorile si ma ocup si de restu` :p

andos
20-03-2010, 14:29
tii de bani pentru sarbatori a? :p

Dr34m3R
20-03-2010, 14:38
:blush: na oricum urmeaza revizia... investitia cu muzica am facut'o pt k l'am prins pe unu` in foame de bani si le'am luat la jumatate de pet... altfel nu o faceam... dar ca tot am facut'o, sunt multumit de ea... foarte chiar :) prima reactie a amicilor "ti'ai cumparat scaune cu vibratii?" :evil:

andos
20-03-2010, 14:40
buna asta cu "scaune cu vibratie" :))))):clap: intr-adevar se simte binisor vibratia in scaune si-n inima de alfel

maxmartinez
05-05-2010, 08:02
eu nu am dekt cele 2 boxe de la picioare.. si tweeterele din portiere :blush:
si nici nu stiu ce dimensiuni au boxele pe spate .. ca as fi cumparat niste boxe, nu neaparat originale.. dar care sa imi incapa fara modificari :)
eh.. mai astept sa treaca sarbatorile si ma ocup si de restu` :p

cele de pe spate sunt de 16'', la fel ca cele din pragurile jos fata.:rockon:

maxmartinez
05-05-2010, 08:19
boxele sunt cele de pe masina originale.subwooferul este unul no name nici firma nu o stiu 150w rms cu amplificator incorporat.sunt foarte multumist cum se aude mai ales ca e touring masinutza.subwooferul e relativ micutz ca dimensiune dar duce

salut, vreau sa mi iau si eu un woofer cu statie incorporata, am auzit de la unii altii ca nu se merita ca cica, se aude doar ca si cum ai avea inca o boxa in plus.ma gandesc ca daca in touring se aude, intr-un coupe n ar trebui sa fie problema:thumbup:

andos
05-05-2010, 11:13
subwooferele astea active sunt ceva mai scumpe decat cele pasive. se aude grozav cu asta activ al meu, nu e doar "o alta boxa". acum ramane la alegerea ta, amandoua tipuri sunt la fel, amandoua iti redau bine sunetul