PDA

View Full Version : Bimmerfest Bruxelles,Belgium!!!

MARIORAR
09-03-2010, 07:43
Am deschis acest topic,in speranta ca o sa promovez o intalnire de genul celor din tara,macar!
Suntem multi care posedam BMW-uri,unii sunt pe forum deja,pe altii urmand sa-i indrumam:laugh:
Asa ca vreu sa organizam o intalnire ('bimmerfest') pe data de 1Mai 2010,sambata,locatia si ora putem sa o stabilim de comun acord(chiar si data daca e cazul!)
PS propun sa ne intalnim in parcarea din 'Piata Clemenceau',sau altfel zis,la 'Piata 2 boi' cum o numesc romanii,ca acolo am card de intrare,gratuit!
Lucrez la hala de carne,pt mai multe detalii,contactati-ma acolo!(lucrez si in weekend!)nr 34!!

Astept opiniile voastre si prezenta,sper!
Cine vine va profita de o 'cinste' din partea mea!
Parol d'onor!!!
:thumbup:
:rockon:

makaveli
09-03-2010, 13:39
Credeam si eu ca 1 mai, cade vinerea sa scap de scoala :thumbdown
Pe mine ma tenteaza, mai ales daca am fii mai multi.

cefi
09-03-2010, 13:45
makaveli,daca mergi pana in Belgia pentru bimmerfest-ul asta,ma iei cu tine :laugh: (poate imi face cinste MARIORAR cu un gratar bine facut :p )

makaveli
09-03-2010, 14:19
Creadeam ca se organizeaza in tara, nu stiam ca MARIORAR a facut anunt pentru cei din BELGIA.SCUZE :innocent:

cefi
09-03-2010, 16:30
Se vor organiza la vara,2 astfel de intalniri ale posesorilor de BMW din toata tara.Daca vrei,iti las detaliile.

Ontopic:MARIORAR,multa bafta,ar fi foarte frumos sa aduni pasionatii din zona ta,mai ales romani.:thumbup:

MARIORAR
09-03-2010, 18:31
Se vor organiza la vara,2 astfel de intalniri ale posesorilor de BMW din toata tara.Daca vrei,iti las detaliile.

Ontopic:MARIORAR,multa bafta,ar fi foarte frumos sa aduni pasionatii din zona ta,mai ales romani.:thumbup:

Ma straduiesc,si cred ca va fi ceva cat de cat!!!:thumbup:

MARIORAR
09-03-2010, 18:34
makaveli,daca mergi pana in Belgia pentru bimmerfest-ul asta,ma iei cu tine :laugh: (poate imi face cinste MARIORAR cu un gratar bine facut :p )

:laugh:
Chiar ca fac o cinste 'pe cinste' daca veniti!!!
Be my guest!!!:gathering:cheers:

P.S. chiar ca ma pricep la gratare,doar intra in meseria mea:laugh:

MARIORAR
09-03-2010, 19:34

Lasa-mi si mie detaliile,poate apar,cu toate ca mi-am facut alte planuri de concediu;:laugh:

LYLY
09-03-2010, 20:41
Am deschis acest topic,in speranta ca o sa promovez o intalnire de genul celor din tara,macar!
Suntem multi care posedam BMW-uri,unii sunt pe forum deja,pe altii urmand sa-i indrumam:laugh:
Asa ca vreu sa organizam o intalnire ('bimmfest') pe data de 1Mai 2010,sambata,locatia si ora putem sa o stabilim de comun acord(chiar si data daca e cazul!)
PS propun sa ne intalnim in parcarea din 'Piata Clemenceau',sau altfel zis,la 'Piata 2 boi' cum o numesc romanii,ca acolo am card de intrare,gratuit!
Lucrez la hala de carne,pt mai multe detalii,contactati-ma acolo!(lucrez si in weekend!)nr 34!!

Astept opiniile voastre si prezenta,sper!
Cine vine va profita de o 'cinste' din partea mea!
Parol d'onor!!!

Sa fiu eu prima care confirma prezenta?
Stiu si eu pe unii,dar "e cam infumurati",de...x6,etc!eu vin oricum stiu ca esti un tip de treaba si ca ceva de beut si mancat tot dai(ca de noi nu scapi!)
Felicitari pt ceea ce incerci sa faci,sper sa nu te dezamageasca...
bafta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MARIORAR
09-03-2010, 20:45
Credeam si eu ca 1 mai, cade vinerea sa scap de scoala :thumbdown
Pe mine ma tenteaza, mai ales daca am fii mai multi.

Anu asta cade sambata Makaveli!!!:laugh:

MARIORAR
09-03-2010, 20:50
Sa fiu eu prima care confirma prezenta?
Stiu si eu pe unii,dar "e cam infumurati",de...x6,etc!eu vin oricum stiu ca esti un tip de treaba si ca ceva de beut si mancat tot dai(ca de noi nu scapi!)
Felicitari pt ceea ce incerci sa faci,sper sa nu te dezamageasca...
bafta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Numai sa vi cu masina care trebuie!!!
Altfel cade intelegerea:laugh:
Am vazut ca o vinzi,de ce?:furious:
Crezi ca seria 1 e mai beton?
Tu sti!
Oricum va astept pe toti!
Dau o masa la 'Birmingham',e deja discutata faza!
Cine se prezinta,rog sa confirme,ca sa stiu de cate locuri am nevoie,sa nu-i tin pe oamenii aia incurcati:laugh:
By the way,Lili,ms pt aprecieri!

MARIORAR
10-03-2010, 19:26
Bai frate,dar ce se mai inghesuie lumea...
Daca as zice ca vine Guta,sau mai stiu eu ce 'poluator fonic',cred ca nu as mai avea loc nici pe stadionul celor de la Anderlecht!;)
O singura persoana a confirmat sigur!

X3V6
10-03-2010, 20:01
:rockon:aici ai dreptate

X3V6
10-03-2010, 20:09
:rockon::rockon:aici ai dreptate , fate ca nu vezi fiind prima data si acum ca suntem doi mai incer,si cu mine trei

MARIORAR
10-03-2010, 20:22
:rockon::rockon:aici ai dreptate , fate ca nu vezi fiind prima data si acum ca suntem doi mai incer,si cu mine trei

Deci 3 pana acuma si un PM,dar pana nu se confirma,ramanem la 3!:rockon::thumbup::rockon::rockon:

MARIORAR
11-03-2010, 18:42
Altcineva?

MARIORAR
12-03-2010, 17:13
Altcineva?

Special am ales data aceasta,ca sa nu se intersecteze cu vacantele si concediile pe care vi le-ati propus,insa...
:sad::sad::sad::sad::sad:

erdosf
12-03-2010, 21:00
Foarte buna ideea ta .....si evident am sa vin si eu , chiar daca masina mea nu e una deosebita

MARIORAR
13-03-2010, 04:04
Foarte buna ideea ta .....si evident am sa vin si eu , chiar daca masina mea nu e una deosebita

Orice masina care poarta emblema asta e deosebita si are 'personalitatea' ei,zic eu!:thumbup:
Asa ca 'bun venit'!si ne vedem acolo!
Este inutil sa-ti spun sa anunti pe cei care-i sti cu BM-uri,nu?deja sti asta.
Oricum,pana atunci mai vb!

MARIORAR
14-03-2010, 18:16
Si uite asa colindand prin cluburi,baruri,mai gasesc cativa posesori de BMW-uri,pe care-i anunt de Bimmerfest,si toti cadem de acord cu data,ora,dar mai ales cu 'cinstea'!!!:laugh::laugh:
Le dau link-ul forumului sa posteze pt confirmare,adresa de mess,tot...si dupa 2 zile cand revin in fata calculatorului ma astept la o avalansa de confirmari...cand colo...:sad::sad::sad::crybaby::crybaby::crybaby:
Mai astept...

X3V6
14-03-2010, 19:04
:rockon:asteapta sa se familializeze putin cu forumu si ai sa vezi ce bimmerfest o sa iasa unu dupa altu :thumbup:

MARIORAR
14-03-2010, 19:08
:rockon:asteapta sa se familializeze putin cu forumu si ai sa vezi ce bimmerfest o sa iasa unu dupa altu :thumbup:

Eu unu' sunt optimist,doar sti,si oricum,daca bimmerfestul nu iese din prima la fix,sunt sigur ca a 2-a oara o sa fie ok!
Si inca ceva...o sa iasa un chef ca lumea macar:laugh::laugh::laugh:
:thumbup::thumbup::thumbup:

X3V6
14-03-2010, 19:22
:wow:ai zis chef atunci chef sa fie:whistle:de pomina

LYLY
15-03-2010, 10:41
Vezi ca s-au mai anuntat unii,pe celalalt forum!
Eu cu care am vorbit,majoritatea nu sunt pe forum .le-am dat nr tau de tel asa ca o sa iti confirme vreo doi.multa bafta,ne vedem acolo.

LYLY
15-03-2010, 15:06
Am niste colegi,care-s mari pasionati de motoare si totodata si participanti la show-uri,au zis ca daca pot sa vina?
unu are seria 1 preparat si tunarit,celalalt are un 7-ar super adevarat si un 350,dar ala nu l-am vazut,cica e extraordinar!ii aduc si pe ei ca parca vad ca nu vom fi multi:laugh:
cred ca astia vin pt mancare si bautura,ca belgienii astia cand aud de ceva gratis sunt prezenti,nu sti?:laugh:

MARIORAR
15-03-2010, 18:57
Pot sa vina si ei,nici o pb,insa aveam ca directiva doar romanii posesori de bmw-uri,dar e ok!
Cu cat mai multi,cu atat mai bine:clap:

MARIORAR
19-03-2010, 20:46
Ce mai aglomeratie...
Am si sunat pe unii,insa vad ca s-au anuntat NU!:laugh:

X3V6
19-03-2010, 21:14
:wow:cand este:wow::band::band::band::band:

X3V6
19-03-2010, 21:20
eu vin sigur hai inceputu e greu:starwars::artist::stretcher:lamo:

MARIORAR
07-04-2010, 18:08
Pe aici nu se mai anunta cineva?
Sa vezi ca vom fi doar 3:laugh:
Lili si-a vandut masina;trece la alta marca;
nu cred ca mai vine...
Astept in continuare pasionati!

MARIORAR
12-04-2010, 11:34
Am tot vorbit cu unii,cu altii,toti posesori de BM-uri!unii au zis ca vin,ca mai apoi ulterior sa o de-a la intors,altii au ras:rolleye:,altii neinteresati decat de setea asta de a castiga bani...
altii se dau mari ca au masini mai performante!(dar care pun pariu ca nici nu stiu ce au sub capota)
Insfarsit!ideea este ca de pe acuma anunt ca nu o sa fie mare balamuc,ca deja m-am si enervat de atati posesori,dar nu pasionati intradevar!
Eu am vrut promovarea unei 'comunitati',cum am mai spus,cu care sa impartasim cunostinte si sa schimbam pareri, adrese de magazine on-line,recomandari garaje,etc(n-am vrut sa cer adrese,ca ulterior sa merg sa va fur bandourile,grilele si oglinzile,cum au zis unii...pfff),insa vad ca asteptarile imi sunt desarte!
Sunt fff dezamagit (cred ca o sa ma imbat:furious::laugh: de ciuda)glumesc desigur!
Cel mai tare m-a deranjat faptul ca posesorii de modele mai noi m-au luat 'de sus' cand le-am zis ca se organizeaza ceva si cand le-am zis ce model am strambau din nas;(n-am eu nevoie de garaje si magazine! a mea e noua!!!)
dar lasa cocalarilor ca poate va prind pe forum peste catva timp:laugh:

Ideea de a fi o comunitate,cel putin aici s-a dus pe apa sambetei!
Nu-si mai incap in piele unii!

Chiar un anunti f important celor avizati;

Cocalarii,fitoshii,infumuratii,copii de bani gata,cei care sunt intretinuti de femei si conduc un BMW!!!STATI IN PANA MEA ACASA SI FACETI BURTA MARE ,nu aveti ce cauta aici!!!
Daca si la un Bimmerfest ne impartim pe categorii sociale,mai bine stai acasa!
cei care gandesc ca si mine insa sunt bineveniti!
Multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca topicul si scuze,celorlalti!
:furious::furious::furious:

cefi
12-04-2010, 18:04
MARIORAR,putina rabdare si perseverenta.Sunt sigur ca exista acolo o comunitate de pasionati ai marcii BMW.
Cat despre genul acela de oameni...credeam ca doar in Romania exista. :wallbash:
Din partea mea,multa bafta cu bimmerfestul,sper sa iasa cum ti-ai dorit.
L.E. cand vii in vara prin Romania,da-ne de stire :p

MARIORAR
12-04-2010, 19:23
MARIORAR,putina rabdare si perseverenta.Sunt sigur ca exista acolo o comunitate de pasionati ai marcii BMW.
Cat despre genul acela de oameni...credeam ca doar in Romania exista. :wallbash:
Din partea mea,multa bafta cu bimmerfestul,sper sa iasa cum ti-ai dorit.
L.E. cand vii in vara prin Romania,da-ne de stire :p

Pai daca sunt in strainatate nu sunt tot romani?:laugh:crezi ca aici nu sunt fitzosi si tot felu?doar ca aici se cred mai 'cizelati'
Tot respectul pt cei care isi merita functiile si laudele pe merit,pt ca stiu destui!
Insa pt gen 'taranul de la oras',scapat in strainatate,nu am cuvinte!
Tot mari se dau si aici si cred ca pe oriunde or fi!
Tot la bermude sau trening de firma si ochelari de soare ii gasesti prin statii de benzina sau locuri publice,si tot scuipand sau mancand seminte! 4 clase si iti da lectii de drift din prima si la un E60 520 are 400 de cai,pt ca a pus,puii mei nu mai stiu ce turbine sau poate 'reactoare'?:laugh:
Nu mai vreau sa aud!
Sunt indignat de-a dreptul!

Cefi,o i-au ca o prioritate invitatia ta,si oricum ne vedem;numai sa fim sanatosi!:rockon:
Numai bine!

MARIORAR
19-04-2010, 11:40
Uite ca a mai trecut o saptamana si randul 'membrilor' nu s-a schimbat!
Am povestit cu unii,m-am certat cu altii...
Ideea este ca 'pasionatii'sunt mult prea putini decat 'posesorii',ca si cei cu '4 clase in viteza intaia'(ca sa citez o amica buna ,Lili,)si restul lumii,care sunt preocupati de siguranta si de bani,nu de "placerea de a conduce"!
Insfarsit,dezamagit sau nu,o sa particip la actiunea asta,fie si doar de dragul forumului:laugh:
Daca o sa fie sa fiu singur,macar nu am cui sa fac cinste:laugh:
Glumesc,desigur!
Am ramas doar 4! ASI!
And the 'show must go on!'

makaveli
19-04-2010, 15:29
Bafta, si sa faci niste poze, sa vedem :p

MARIORAR
26-04-2010, 22:59
Nimic nu s-a schimbat;bla-bla-bla,toti cu care am vb in ultima saptamana!
"nu e o idee buna de 1 mai,tre sa chefuim,si sa petrecem ca muncim destul",etc!
cam asta se spune!
insfarsit,om vedea ce se va intampla!
si o sa postez si ceva poze!(chiar daca voi fi singurul participant:laugh:)
adevarul e ca daca vrei sa organizezi ceva de genul asta,niciodata nu o sa poti alege locatia si timpul potrivit!
mereu o sa apara unii care o sa se motiveze,sau o sa aibe ceva de comentat;dupa cuma am mai zis!pasionatii,o sa fie acolo!
Ii asteptam cu drag!:thumbup:

MARIORAR
28-04-2010, 20:30
Deci,ca sa concluzionez;am ramas cati om fi,si de intalnit pe la 4PM fix,in spatele pietii Anderlecht (2 boi!:laugh:)pe langa canal;sunt parcari libere,parcati oriunde,cat mai restransi;vin si va 'culeg' de acolo,si intram in spatele halei de carne,pe locurile de parcare private!
Ms,si ne vedem acolo!:thumbup:

MARIORAR
30-04-2010, 19:35
Ramane cum am stabilit!:thumbup:

MARIORAR
02-05-2010, 19:43
Pana la urma a avut loc!
Si nu sunt dezamagit deloc!
Am fost doar 3!Asta e;dar cei mai buni!:laugh:
Deci,pana la urma din cei anuntati,s-au prezentat doar userii erdosf,X3V6 si eu!(MARIORAR);toti la ora anuntata si cu chef de discutii on-topic!:p
Motivatii din partea oricui,ar fi fost de prisos si nici nu ne intereseaza!
Poate data viitoare sa fim mai multi!si toti de calitate si reali pasionati;
Intalnirea a fost foarte benefica atat din pct de vedere moral cat si profesional,pt mine unu' si nu numai!
Deci,intr-o zi de 1 Mai,cand unii petrec,iar altii sarbatoresc prin munca,am facut gresala sa invit pe iubitorii de masini BMW,sa se intalneasca;destul de gresita data intalnirii(mea culpa!)
Totusi,chiar si asa,noi am venit!
erdosf,esa inca cu salopete(tot respectul meu pt omu' asta ca a venit si asa);a venit direct de la munca;oricum era doar o intalnire si felul in care esti imbracat nu conteaza chiar delok!
X3V6,a venit in ciuda faptului,ca sotia sa a avut zi de nastere(apreciez)!
Restul lumii a venit...NU!
Infine,multumesc celor 2 si poate odata vom organiza ceva mai tare!
Consider,ca este mai greu sa organizezi un Bimmerfest de talia asta,avand in vedere ca suntem romani posesori de BMW din toata tara,undeva in strainatate;m-am straduit,si atat am putut!
E greu sa faci pe cineva sa inteleaga,ce este asta si cu ce se mananca;nu se castiga decat respect si poate adrese de mail,cunostinte generale despre orice!
E greu sa te faci inteles romanului,care a venit aici pt a o duce mai bine,si poate ce are mai de pret este o masina;
E greu sa aduni uneori cunoscuti din orasul tau la un Bimm...dar pe cineva pe care nu i-ai vazut niciodata!
Dar (zic eu) nu ai nimic de pierdut!DIMPOTRIVA!
Multumesc celor care nu au participat si s-au incadrat intr-unul din topicurile de mai sus,si nu ne-au creeat necazuri!(le avem noi pe ale noastre)
In rest numai bine si respect celor care au avut interesul si rabdare sa citeasca cele de mai sus!:rockon:
O sa postez niste poze cat mai curand!
poate chiar azi,dupa un dus(abia am venit de la servici!):rockon:

MARIORAR
02-05-2010, 20:07
Cateva poze;
15930

15931

15932

15933

si finalul!

15934
St,in plan secundar erdosf,apoi X3V6,Dr eu!
(si ca un facut,am prins locuri de parcare toti trei,la o oara de vf,acolo in fata barului,unde altadata nu gaseam nici macar unul!)

mausica89
02-05-2010, 21:48
[ai aranjat frumos masina pot sa zic ca esti foarte pasionat de bmw ushor te ajung si eu din urma

mausica89
02-05-2010, 21:51
Cateva poze;
15930

15931

15932

15933

si finalul!

15934
St,in plan secundar ERSDORF,apoi X3V6,Dr eu!

putine masini pacat ca suntem multi pasionati eu sincer nu am putut veni

MARIORAR
02-05-2010, 21:55
putine masini pacat ca suntem multi pasionati eu sincer nu am putut veni

Lasa,data viitoare,poate pana atunci ai si placi de inmatriculare !
Si Cosmin la fel;mai,vb!
Posibil sa deschid un topic,referitor la 'mica' comunitate de aici,pasionati de emblema,insa pana la urmatorul bimmerfest o sa mai fie de asteptat!
Vreau sa vad ce se va intampla in tara,unde se anunta ceva frumos,si unde as merge cu placere!
se anunta un bimmerfest puternic;cel putin eu asa sper!:clap:

radu_catalin_bv
02-05-2010, 23:10
foarte frumos MARIORAR,ma bucur k nu ai fost singur:),macar in 3 dak as reushi si eu sa fac ceva aici,dar pana acum am fost eu fratele meu si varul meu:laugh:, si eu il astept cu nerabdare,mai ales daca o sa fiu in tara o sa fiu 100% prezent,:in_love:,dar momentan nu vrea nimeni sa se ocupe de asa ceva

MARIORAR
02-05-2010, 23:20
foarte frumos MARIORAR,ma bucur k nu ai fost singur:),macar in 3 dak as reushi si eu sa fac ceva aici,dar pana acum am fost eu fratele meu si varul meu:laugh:, si eu il astept cu nerabdare,mai ales daca o sa fiu in tara o sa fiu 100% prezent,:in_love:,dar momentan nu vrea nimeni sa se ocupe de asa ceva

In fine,ideea este ca totusi am fost cativa,din 3 regiuni diferite a tarii si fara absolut nici un grad de rudenie intre noi!
Cu aproape aceiasi logica si conceptii;la fel de saraci incat sa avem pareri si pasiuni comune;la fel de bogati incat sa avem aceleasi 'turatii' si sa facem placuta prezenta noastra si celorlalti;
Cat despre ceea ce asteptam sa se realizeze in tara...
...este doar o chestiune de timp:"zarurile au fost aruncate"deja!:thumbup:

theos_
03-05-2010, 08:15
felicitari !!

frumos finalul :p

MARIORAR
03-05-2010, 11:01
felicitari !!

frumos finalul :p

Nu?
Data viitoare am hotarat sa ne luam si sotiile!
Si ele saracele trebuie scoase putin,la un bimmerfest,ceva!
Sa vada ce greu ne noua;:laugh:
Iar 'finalul' nu o sa mai fie asa scurt,doar ele o sa conduca:laugh::laugh::laugh:
Ce sa faci?
La toti ne e greu!:clap:

X3V6
03-05-2010, 16:57
Si asa inceput ONU bimmerfest Primul DIN Belgia. N-am Fost Dor Trei multi si buni: thumbup:. Ne-am schimbat pareri si am Ro CEVA fotografi si negandim Deja la urmatoru: fluier:: rolleye:: confuz:: socant:.

X3V6
03-05-2010, 16:59
am uitat de doua poze

X3V6
03-05-2010, 17:11
hopa am mai pus

MARIORAR
04-05-2010, 21:47
hopa am mai pus

H O P A,nebunule,ca n-ai mai lasat nimic si la erdosf,sa posteze:laugh::laugh::laugh:

erdosf
09-05-2010, 12:41
Ei bine cu o mica intarziere am reusit sa postez si eu, dupa cum se vede pozele au fost postate de colegii de forum asa ca n-am sa le postez din nou . Speram ca la urmatorul Bimerfest sa fim mai multi pasionati de aceasta marca. Oricum data viitore nu vom face gresala de a invita doar Romani, si spun asta pentru ca in general Romanii cumpara aceasta marca pentru a se "falii", nu pentru performantele, confortul sau siguranta pe care aceasta marca le poate oferii. Din pacate asa sunt majoritatea Romanilor din strainatate.

coupe318is
31-05-2010, 00:56
Pana la urma a avut loc!
Si nu sunt dezamagit deloc!
Am fost doar 3!Asta e;dar cei mai buni!:laugh:
Deci,pana la urma din cei anuntati,s-au prezentat doar userii erdosf,X3V6 si eu!(MARIORAR);toti la ora anuntata si cu chef de discutii on-topic!:p
Motivatii din partea oricui,ar fi fost de prisos si nici nu ne intereseaza!
Poate data viitoare sa fim mai multi!si toti de calitate si reali pasionati;
Intalnirea a fost foarte benefica atat din pct de vedere moral cat si profesional,pt mine unu' si nu numai!
Deci,intr-o zi de 1 Mai,cand unii petrec,iar altii sarbatoresc prin munca,am facut gresala sa invit pe iubitorii de masini BMW,sa se intalneasca;destul de gresita data intalnirii(mea culpa!)
Totusi,chiar si asa,noi am venit!
erdosf,esa inca cu salopete(tot respectul meu pt omu' asta ca a venit si asa);a venit direct de la munca;oricum era doar o intalnire si felul in care esti imbracat nu conteaza chiar delok!
X3V6,a venit in ciuda faptului,ca sotia sa a avut zi de nastere(apreciez)!
Restul lumii a venit...NU!
Infine,multumesc celor 2 si poate odata vom organiza ceva mai tare!
Consider,ca este mai greu sa organizezi un Bimmerfest de talia asta,avand in vedere ca suntem romani posesori de BMW din toata tara,undeva in strainatate;m-am straduit,si atat am putut!
E greu sa faci pe cineva sa inteleaga,ce este asta si cu ce se mananca;nu se castiga decat respect si poate adrese de mail,cunostinte generale despre orice!
E greu sa te faci inteles romanului,care a venit aici pt a o duce mai bine,si poate ce are mai de pret este o masina;
E greu sa aduni uneori cunoscuti din orasul tau la un Bimm...dar pe cineva pe care nu i-ai vazut niciodata!
Dar (zic eu) nu ai nimic de pierdut!DIMPOTRIVA!
Multumesc celor care nu au participat si s-au incadrat intr-unul din topicurile de mai sus,si nu ne-au creeat necazuri!(le avem noi pe ale noastre)
In rest numai bine si respect celor care au avut interesul si rabdare sa citeasca cele de mai sus!:rockon:
O sa postez niste poze cat mai curand!
poate chiar azi,dupa un dus(abia am venit de la servici!):rockon:

felicitari!e bine si asa.este un inceput.:rockon:

MARIORAR
31-05-2010, 16:16
Luni,7 iunie,la mine acasa,mare eveniment mare!!!
Sunt invitati cei care se stiu!va astept cu drag!!!
Prietenii stiu de ce!
Astept confirmari sa stiu cate sampanii sa i-au!:thumbup:

L.E.
Florin erdosf,astept un semn!!!!!!!!!

erdosf
02-06-2010, 13:56
Marius din pacate pana in data de 11 sunt in Franta ...........dar sper sa vb pana atunci. Multumesc de invitatie

LYLY
02-06-2010, 18:25
Eu nu pot!!!e luni si muncim...avem sedinta:furious:
poate lunea viitoare,dar la noi.

LYLY
31-08-2010, 14:17
ne adunam la antverpen????
Marius,facem si noi ceva?
Mircea are X1 si vrea sa-l arate:laugh::laugh::laugh:
Daca facem a fie f curand,ca ma detaseaza de la servici in Luxemburg,pe 3 luni:laugh:ca o ironie a soartei,iar vom fi 'colegi MARIORAR:clap:

MARIORAR
10-09-2010, 23:39
11 septembrie,la locul de dinainte;
nu mai e timp ,insa cei care ne stim,putem sa ne vedem,asa,de inceput;
Dau o BR si un gratar bine facut!
Va astept:
Mihai(Pustiu)
Gigi
Mariusika
Lyly
Florin
Cosmin
Liviu
Nelutu
Mircea
Restul sunt bineveniti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lista este deschisa.................

MARIORAR
24-10-2010, 19:56
Ce ziceti,ne vedem pe 11 decembrie?
Astept doritori...:p

ratcatalin16
24-10-2010, 20:20
mare pacat,eram prin zona si eu dar daca e vorba de 11 dec...:blush:

MARIORAR
08-11-2010, 16:00
Ce ziceti,ne vedem pe 11 decembrie?
Astept doritori...:p

Ce imbulzeala frateeeeeee,unu si unu!!!!
pe unde naiba umblati,mai?
se pare ca peste tot numai aici nu!

erdosf
08-11-2010, 19:51
Ne vedem ......darspersa nu fim la fel de multi ca data trecuta :) ..........sa incapem in parcare:p ......NOOOOOO oricum eu am sa fiu prezent:clap:

cefi
08-11-2010, 21:14
MARIORAR,dar localnici nu aduni la bimerfest?

MARIORAR
09-11-2010, 07:57
MARIORAR,dar localnici nu aduni la bimerfest?

Sa sti cefi,ca m-am gandit mult si la aspectul asta;nu stiu cum sa impart si capra si varza:
Daca vin si bastinasi,e cam greu ca acestia asteapta ceva fastuos,si care sa tina pana cel putin a doua zi!au alta mentalitate si nu-si 'sacrifica' familia pt ceva care nu merita;nu renunta la un week-end in familie pt cine ce alta cauza decat daca merita!
Sigur ca am cunostinte(Be) cu BMW-uri si care chiar mi-au reprosat ca nu au participat!
Pe de alta parte,nu stui cati romani si de care vor participa;mi-e sa nu ne facem de kko!(prin nr de participanti si comportamentul acestora,ca nu se stie niciodata...)
Oricum daca e sa ne facem oarecum de rusine,macar este in 'familie':laugh:
Ideea este ca sa fim cativa,oricum,cu siguranta mai multi decat in trecut!

Pustiu
09-11-2010, 15:07
Nu promit, dar sper sa fac prezenta! Inca's tulburel:laugh:

MARIORAR
09-11-2010, 15:10
Nu promit, dar sper sa fac prezenta! Inca's tulburel:laugh:

Aici se merge pe promis si pe cuvant!
(daca nu vi,te i-au cu forta si-l bag si pe Gigi cu X3-ul in portbagaj la tine!)
Deci...
:p

Zici sa i-au un Pastis? =)) :))

X3V6
13-11-2010, 09:51
NORMAL CA AM SA FIU SI EU PREZENT:bath::happybday:gathering:pepsi::drunk:

mausica89
29-11-2010, 03:30
promit ca vin si eu dar daca ma suna mariorar cu o zi inainte sa imi aduk aminte caci cu munk asta uiti de toate daca nu uit vin cu cea mai mare placere ms ms:thumbup:

MARIORAR
09-12-2010, 10:49
Deci sambata,11 decembrie ora 17:00 la intrarea in Piata Anderlecht,in spate spre canal!
Va astept acolo pe toti cei care v-ati anuntat!
Multumesc si pe curand!
Deschid o lista pt a vedea cati suntem:

1- YQQ 647 MARIORAR (chiar daca nu mai este masina mea:sad: )
2-
3-

MARIORAR
10-12-2010, 18:29
Greu cu voi!
Va sun!
Oricum,maine este marea 'imbulzeala'
Parca vad ca sunt singur :(

ms99ass
10-12-2010, 18:45
Deci sambata,11 decembrie ora 17:00 la intrarea in Piata Anderlecht,in spate spre canal!
Multumesc si pe curand!

1- YQQ 647 MARIORAR (chiar daca nu mai este masina mea:sad: )
2-
3-

cum adica? ai renuntat la e39?:rolleye:

mausica89
11-12-2010, 01:03
deci sambata,11 decembrie ora 17:00 la intrarea in piata anderlecht,in spate spre canal!
Multumesc si pe curand!

1- yqq 647 mariorar (chiar daca nu mai este masina mea:sad: )
2-bc 03 bos
3-

daca e sa fim macar amun2

MARIORAR
11-12-2010, 04:25
Pustiu,Gigi,faceti mai prezenta!
@erdosf,ti-e gata masina poti sa o i-ei azi de la ora 13 incolo;
sa te vad diseara!!!
@mausica,anuntal-l pe baiatul ala care vine pe la Birmingam,de a avut peugeot inainte;a zis ca vine sigur numai sa-l anuntam;nu-l mai gasesc in agenda!
sa vina si Cosmin!
Si Petrica,altef i i-au masina inapoi:laugh::p
Ne vedem diseara!
Numai bine!

X3V6
11-12-2010, 08:49
cu atatea pe cap am si uitat venim fara probleme:thumbup:

Pustiu
11-12-2010, 10:03
Pustiu,Gigi,faceti mai prezenta!
@erdosf,ti-e gata masina poti sa o i-ei azi de la ora 13 incolo;
sa te vad diseara!!!
@mausica,anuntal-l pe baiatul ala care vine pe la Birmingam,de a avut peugeot inainte;a zis ca vine sigur numai sa-l anuntam;nu-l mai gasesc in agenda!
sa vina si Cosmin!
Si Petrica,altef i i-au masina inapoi:laugh::p
Ne vedem diseara!
Numai bine!

Era mai simplu Range Rover HSE powered by BMW :laugh: